W dniach 21.10 - 1.11.2022 wszystkie nasze punkty będą nieczynne. Zapraszamy ponownie od środy 2 listopada.

Drodzy klienci zapraszamy do skorzystania z kalkulatora produktów marki ANWIS znajdującego się pod tym linkiem: Wycena online

Jakie osłony okienne do stylu skandynawskiego?

Opublikowano: 13 kwi 2022, 12:00

 
Podstawowym zadaniem osłon okiennych jest zapewnienie możliwości regulacji ilości światła słonecznego, które będzie przedostawało się do poszczególnych pomieszczeń, a także zagwarantowanie prywatności. Ze względu na to, że zajmują dość dużo miejsca w stosunku do powierzchni ścian oraz są świetnie widoczne, istotne okaże się ich właściwe dopasowanie do stylu, w jakim zaaranżowany jest dom lub mieszkanie. Przy wyborze liczy się więc zarówno sposób działania osłon, jak i ich rodzaj. Urządzający mogą zdecydować się na zasłony panelowe, żaluzje, a także rolety wewnętrzne. W Bytomiu szeroką ofertę artykułów tego rodzaju można znaleźć w firmie AGA Systemy Osłonowe. Przekonajmy się, co sprawdzi się we wnętrzach projektowanych w modnym stylu skandynawskim. 

Co wyróżnia wnętrza w stylu skandynawskim? 


Aranżacje inspirowane stylem skandynawskim wykorzystują różne elementy pochodzące ze wzornictwa tworzonego głównie w takich krajach jak Dania i Szwecja. Najważniejszymi cechami stylistyki dominującej wśród projektantów skandynawskich jest oszczędność pod względem formy, która łączy się z elegancką prostotą, a także umiarkowanie w doborze kolorów, które są z reguły dość stonowane. Liczy się również zwracanie uwagi na funkcjonalność poszczególnych rozwiązań i nastawienie na związek z naturą oraz ekologię. Jeżeli chodzi o barwy, to zwykle będzie to biel i odcienie szarości, a poza tym też dość szeroka paleta jasnych, lecz nie krzykliwych kolorów takich jak choćby niebieski. 

Jakie osłony okienne sprawdzą się we wnętrzach w stylu skandynawskim? 


Jeżeli chodzi o rodzaje osłon okiennych, które będą dobrze współgrały z wnętrzami aranżowanymi pod wpływem inspiracji wzornictwem skandynawskim, to najczęściej wybierane są rolety rzymskie oraz klasyczne materiałowe. Szczególnie popularne z uwagi na ich użyteczność i wszechstronność są też rolety dzień–noc. Sprawdzą się również klasyczne żaluzje poziome – zwłaszcza drewniane. Wiele osób stosuje zasłony panelowe. Jeśli chodzi o tkaniny, to w grę wchodzą te, które pasują do wnętrza pod względem koloru, jednak nie są zbyt wzorzyste. 

Jakie osłony okienne do stylu skandynawskiego?

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej