W dniach 21.10 - 1.11.2022 wszystkie nasze punkty będą nieczynne. Zapraszamy ponownie od środy 2 listopada.

Drodzy klienci zapraszamy do skorzystania z kalkulatora produktów marki ANWIS znajdującego się pod tym linkiem: Wycena online

Jakie systemy będą najbardziej odpowiednie dla wąskich wnęk okiennych?

Opublikowano: 23 cze 2022, 12:00

 
Okno to element budynku, który zapewnia możliwość doświetlania pomieszczenia i zapewnia widok na jego otoczenie oraz daje szansę na stworzenie atrakcyjnej dekoracji wnętrza. Dobór odpowiedniej przesłony okiennej wiąże się więc zarówno z zadbaniem o funkcjonalność wybranego systemu, jak i zwróceniem uwagi na to, w jaki sposób będzie wpływał na całą aranżację. Szczególnie ważne będzie dopasowanie rozwiązania dla miejsc, w których występują wąskie wnęki okienne. Choć z technicznego punktu widzenia można tam zastosować niemal każdy rodzaj przesłony zewnętrznej, a także wewnętrznej, to nie wszystkie będą się prezentowały równie dobrze. Przekonajmy się, na które z nich warto postawić w takiej sytuacji. 

Jakie przesłony zewnętrzne sprawdzą się w przypadku wąskich wnęk okiennych? 


W miejscach, gdzie znajdują się szczególnie wąskie wnęki okienne, najlepiej sprawdzą się te rozwiązania, które nie spowodują zmniejszenia ilości światła wpadającego do pomieszczenia w sytuacji, gdy przesłona jest otwarta. W takich warunkach warto więc wybierać te systemy, które zakładają wkomponowanie kaset oraz prowadnic w elewację albo umieszczenie ich wyłącznie na ramie okna tak, by nie zasłaniały szyby. W takich przypadkach świetnie sprawdzą się np. rolety podtynkowe. 

Wąskie okna i przesłony a aranżacja wnętrza 


Wąskie okna nie są z reguły problemem przy aranżowaniu wnętrza, o ile są dość wysokie, ponieważ w takim przypadku nie ograniczają nadmiernie ilości światła wpadającego do środka i pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych. Więcej kłopotów powodują okna, które są wąskie i niskie. W takich sytuacjach korzystnym rozwiązaniem będzie zastosowanie przesłon, które mogą być zamontowane nie na ramie okiennej lub ościeżnicy, a na ścianie nad wnęką. Pozwoli to na optyczne powiększenie okna i na uzyskanie lepszego wyglądu. Warto też pamiętać, że w wąskich wnękach okiennych lepiej nie montować zasłon panelowych, gdyż oznaczałoby to konieczność użycia bardzo wąskich elementów. Lepiej też unikać żaluzji pionowych, które niepotrzebnie podkreślałyby smukłość okna. 

Jakie systemy będą najbardziej odpowiednie dla wąskich wnęk okiennych?

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej