Drodzy klienci zapraszamy do skorzystania z kalkulatora produktów marki ANWIS znajdującego się pod tym linkiem: Wycena online

W dniu 22.05.2024 punkt przy ul. Jagiellońskiej 15 będzie nieczynny. Przepraszamy za utrudnienia.

Koszty ogrzewania a rolety zewnętrzne

Opublikowano: 26 sty 2023, 12:00

Zewnętrzne przesłony okienne to znakomite uzupełnienie wyposażenia budynku pozwalające na zabezpieczenie go przed słońcem, a także wzrokiem sąsiadów. Producenci systemów tego rodzaju oferują wiele rozwiązań, które można dopasować do budynków utrzymanych w różnej stylistyce oraz zapewniających rozmaity poziom ochrony. Do najbardziej uniwersalnych opcji zalicza się montaż rolet. W Radzionkowie są one dostępne w firmie Systemy Osłonowe Aga. Przekonajmy się, czym się wyróżniają i sprawdźmy, co można dzięki nim zyskać.

Jak działają rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne montuje się zwykle w celu poprawy bezpieczeństwa i zmniejszenia ryzyka włamania, a także dla ograniczenia nasłonecznienia w pomieszczeniach szczególnie narażonych na działanie słońca. Składają się z połączonych ze sobą wahadłowo metalowych lamelek o niewielkiej wysokości. Są one nawijane na obracany silnikiem elektrycznym wałek, umieszczony w kasecie ponad oknem, a w miejscu utrzymują je dwie specjalnie wyprofilowane listwy, zainstalowane po obu stronach okna. Dzięki takiej konstrukcji rolety można łatwo opuszczać lub unosić.

Czy rolety mogą wpłynąć na koszt ogrzewania budynku?

Rolety zewnętrzne mogą również wpłynąć na ograniczenie kosztów eksploatacji budynków przez redukcję wydatków ponoszonych na ogrzewanie. Dzieje się tak, ponieważ między lamelkami a powierzchnią szyby i ramy znajduje się przestrzeń wypełniona powietrzem, które jest bardzo dobrym izolatorem. Ciepło, które w naturalny sposób wydostaje się przez okno, wyrównuje różnicę temperatur między wnętrzem a „poduszką powietrzną” powstałą za roletą, przez co jego ilość wydostająca się z pomieszczenia już po niedługim czasie staje się mniejsza. Dzięki temu system grzewczy może pracować nie tak intensywnie, ponieważ nie musi wyrównywać strat.

Koszty ogrzewania a rolety zewnętrzne

Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Dowiedz się więcej